LINKI      KONTAKT      GALERIA

 
 

Szanowni Państwo!

     Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” ma przyjemność zaprosić na bezpłatne superwizje grupowe dla osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w szczególności członków zespołów interdyscyplinarnych i grup roboczych. Zadanie jest realizowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

     Superwizja daje możliwość przyjrzenia się pracy własnej oraz poszerzenia perspektyw poprzez wymianę doświadczeń z innymi osobami zajmującymi się tymi samymi zagadnieniami. Dzieląc się swoimi zarówno sukcesami jak i dylematami, wątpliwościami lub trudnymi sytuacjami z codziennego życia zawodowego każdy uczestnik superwizji będzie mógł otrzymać wsparcie oraz informacje zwrotne, które pozwolą na zwiększenie efektywności i komfortu pracy.

     Udział w superwizji przyczyni się również do zwiększenia „higieny pracy”, co pozwoli na zmniejszenie ryzyka wypalenia zawodowego i pomoże zadbać o siebie w taki sposób, aby praca z rodzinami uwikłanymi w przemoc była bardziej skuteczna.

Spotkania służyć będą m.in.:
- omówieniu sukcesów i wyłonieniu tzw. dobrych praktyk jako „banku pomysłów” dla osób realizujących zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie,
- dzieleniu się wątpliwościami i napotkanymi trudnościami oraz wypracowaniu konstruktywnych rozwiązań dla problemów pojawiających się podczas pracy z rodzinami uwikłanymi w przemoc.

     W ramach projektu, w okresie od marca do listopada 2019 r. jest zaplanowane 6 spotkań. Osoby chętne do udziału w supewizji będą miały możliwość wzięcia udziału w jednym spotkaniu.
     Terminy kolejnych superwizji będą zamieszczane na stronie internetowej Stowarzyszenia – www.niebieskalinia.org. Jedno spotkanie obejmuje 5 godzin i prowadzone będzie przez superwizora z wieloletnim doświadczeniem.

     Pierwsza superwizja odbędzie się 22 marca 2019r. w godzinach 10:00 - 15:00 w siedzibie Stowarzyszenia „Niebieska Linia” (ul. Jaktorowska 4, Warszawa -Wola).
     Superwizję poprowadzi Wanda Paszkiewicz - psycholog, kierownik Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Certyfikowany trener i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP), Towarzystwa Psychoprofilaktycznego oraz Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Wykładowca w Uniwersytecie Humanistycznym SWPS Wydziału Zamiejscowego w Sopocie. Specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie (certyfikat PARPA). Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu superwizji, w ostatnich latach – w dużym zakresie - dla członków Zespołów Interdyscyplinarnych i Grup Roboczych.

UWAGA! Udział w superwizji jest bezpłatny, ale nie zwracamy kosztów podróży!!!

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie czytelnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na zgłoszenia czekamy do 10 marca.
Do 15 marca 2019 zostaną Państwo powiadomieni o zakwalifikowaniu do udziału w supewizji.
Ilość miejsc jest ograniczona, więc potrzebne są szybkie decyzje! Mogą zgłosić się dwie osoby z jednego Zespołu Interdyscyplinarnego lub Grupy Roboczej.

     W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z osobą koordynującą superwizje - Ianą Lisna-Nozykowską e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 503 988 813

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Anna Wiechcińska – Szymańska
i Iana Lisna – Nozykowska
koordynatorki zadania
Stowarzyszenie „Niebieska Linia”

 

npz      parpa