LINKI      KONTAKT      GALERIA

 
 

Pomoc dla osób stosujących przemoc w rodzinie

 

TRWA REKRUTACJA DO KOLEJNEJ EDYCJI PROGRAMU. ZAJĘCIA GRUPOWE I TRENINGI RUSZĄ JUŻ W LUTYM 2021.
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z POMOCY - MOŻLIWA FORMA ONLINE.
ZAPISY - TELEFONICZNIE PN-PT 9-15 TEL. 22 499 37 33

 

W ramach oferty pomocy dla osób stosujących przemoc oprócz podstawowych oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych, od grudnia  2019 roku do listopada 2021 r. realizujemy program pomocy psychologicznej dla osób stosujących przemoc w rodzinie „SZANSA NA ZMIANĘ” (tzw. program zaawansowany).


Adresatami programu są dorosłe osoby stosujące przemoc w rodzinie, mieszkańcy m.st. Warszawy, zarówno kobiety i mężczyźni. Wśród tej grupy mogą znaleźć się osoby, które stosują przemoc wobec bliskich, które przejawiają skłonności do zachowań agresywnych i przemocowych w rodzinie/związku.
Program dostępny jest zarówno dla osób które ukończyły oddziaływania korekcyjno-edukacyjne i zgłaszają potrzebę dalszej pracy nad utrwaleniem i rozwijaniem zmian, ale też dla wszystkich zmotywowanych osób stosujących przemoc, które mają gotowość do osobistej, pogłębionej pracy psychologicznej w obszarze zmiany postaw, zachowań i wzorców przemocowych w bliskich relacjach.
 
Wśród form oddziaływań psychologicznych w programie mieszczą się:

 • Indywidualne konsultacje psychologiczne – specjalistyczna pomoc psychologiczna 
 • Grupa pomocy psychologicznej – cykl zamknięty 30 spotkań, które odbywają się w okresie marzec-grudzień 2020 r. oraz styczeń-listopad 2021 r. (każdy cykl 75 godzin)
 • Treningi umiejętności psychospołecznych – cykl zajęć weekendowych jako integralny element udziału w grupie pomocy psychologicznej (w sumie 64 godziny na daną edycję). Wśród proponowanych zagadnień mieszczą się m.in.: rozwijanie umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej w oparciu o model porozumienia bez przemocy, radzenie sobie ze uczuciami, asertywność, praca nad poczuciem własnej wartości (z nakierowaniem na odkrywanie i wzmacnianie zasobów osobistych).

Uczestnicy programu, pracujący nad rozwijaniem i utrwalaniem szeroko rozumianej zmiany przede wszystkim mają możliwość do:

 • zwiększenia wiedzy o innych i o sobie,
 • uzyskania lub zwiększenia świadomości dalszych zmian, które chcą wprowadzić w swoim  życiu,
 • uzyskania narzędzi potrzebnych do dokonania tych zmian,
 • wchodząc w interakcje z innymi uczestnikami, w bezpiecznej sytuacji – poeksperymentowania z nowymi formami zachowania,
 • uzyskania informacji zwrotnej od tych, którzy widzą efekty tych zmian (współuczestnicy, osoby prowadzące grupę)
 • dowiedzenia się jak są spostrzegani przez innych ludzi.
  Walorem grupy pomocy psychologicznej jest czas jej trwania. Przez 11 miesięcy uczestnicy mają szansę wprowadzać kolejne zmiany i obserwować efekty podejmowanych działań. Będzie to proces ciągły tak aby w każdym momencie uczestnictwa móc podejmować różne obszary do pracy na bieżąco, a z drugiej strony tak zaplanowany aby klienci mogli mieć przestrzeń do "próbowania" nowych rozwiązań mających na trwale wpisywać się w zmianę pt. "godne, satysfakcjonujące życie bez przemocy".

Zadanie publiczne pn.: „SZANSA NA ZMIANĘ program pomocy psychologicznej dla osób stosujących przemoc w rodzinie”W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z koordynatorką programu – Ewą Podgórską (tel. 22 499 37 33, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Z A P I S Y:

Osobiście lub telefonicznie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 -15.00

w biurze Stowarzyszenia „Niebieska Linia”
ul. Jaktorowska 4 lok. 3, 01-202 Warszawa
TELEFON  22 499 37 33ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z OFERTY POMOCY !!!  

Nigdy nie jest za późno na przerwanie przemocy !!!